uz-logo-pion-2.png

Wytyczne dotyczące wznowienia studiów podyplomowych

Załącznik do uchwały nr 115 z dn. 21.09.2022 r.
w sprawie wytycznych dotyczących wznowienia studiów podyplomowych

 

UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

 

 

Wytyczne dotyczące wznowienia studiów podyplomowych 
na Wydziale Budownictwa, Architektury i  Inżynierii Środowiska

 

 

Wytyczne dotyczące wznowienia studiów podyplomowych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego opracowane przez Dziekana WBAiIŚ w porozumieniu z Kierownikami Studiów Podyplomowych, zaakceptowane przez Wydziałową Radę ds. Kształcenia WBAiIŚ UZ na posiedzeniu w dniu 21.09.2022 r. Uchwałą Nr 115 Wydziałowej Rady ds. Kształcenia WBAiIŚ UZ, zgodnie z obowiązującym Regulaminem studiów podyplomowych uchwalonym uchwałą Nr 34 Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego z dnia 30 października 2020 roku (§ 22 regulaminu).

 

NINIEJSZE  WYTYCZNE  OBOWIĄZUJĄ  OD  DNIA  01.10.2022

 

Postanowienia ogólne

§1

Niniejsze Wytyczne określają:

warunki wznowienia studiów podyplomowych oraz związane z nimi prawa i obowiązki uczestnika studiów podyplomowych.

 

Wznowienie na studiach podyplomowych

§2

  1. O wznowienie na studiach podyplomowych może ubiegać się osoba, która przerwała studia, jednakże po przerwie nie dłuższej niż dwa lata od daty skreślenia z listy uczestników studiów podyplomowych.
  2. Warunkiem wznowienia studiów podyplomowych jest złożenie wniosku o wznowienie do Dziekana WBAiIŚ najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem semestru ww. studiów.
  3. Wznowienie na studiach podyplomowych może nastąpić na I lub II semestrze.
  4. Dopuszcza się możliwość wznowienie studiów podyplomowych w celu:
  • złożenia pracy dyplomowej;
  • zaliczenia zajęć przewidzianych programem studiów podyplomowych oraz ewentualnych różnic programowych.
  1. Dziekan WBAiIŚ może odmówić zgody na wznowienie studiów podyplomowych, w szczególności gdy:
  • poprzedni przebieg studiów podyplomowych nie gwarantuje ich terminowego ukończenia;
  • na WBAiIŚ nie jest prowadzona kolejna edycja studiów podyplomowych, za wyjątkiem sytuacji opisanej w ust. 4, pkt 1).
  1. Dziekan WBAiIŚ wydaje decyzję o wznowieniu studiów, w której zawiera informację o terminie i wysokości opłaty oraz określa zakres, tryb i termin koniecznych uzupełnień powstałych na tle ewentualnych różnic programowych. W przypadku odmowy wznowienia uczestnikowi przysługuje prawo o ponowne rozpatrzenie sprawy przez Rektora Uniwersytetu w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia. Wniosek wnosi się za pośrednictwem Dziekana WBAiIŚ.

 

Obowiązki uczestnika studiów podyplomowych
§3

  1. Warunkiem wznowienia kształcenia na studiach podyplomowych jest zawarcie przez uczestnika ww. studiów umowy z Uczelnią, za wyjątkiem sytuacji opisanej § 2, ust. 4, pkt 1).
  2. Uczestnik wznawiający studia podyplomowe zobowiązany jest do zaliczenia wszystkich przedmiotów wynikających z programu studiów podyplomowych, których nie zaliczył we wcześniejszej edycji studiów oraz przedmiotów wynikających z różnicy programowej.
  3. Uczestnik wznawiający studia podyplomowe w celu złożenia pracy dyplomowej zobowiązany jest do złożenia pracy dyplomowej w terminie do:
  • 15 lutego, jeśli ostatni semestr studiów podyplomowych przypada na semestr zimowy;
  • 30 czerwca, jeśli ostatni semestr studiów podyplomowych przypada na semestr letni.

 

Warunki dotyczące wysokości opłaty za wznowienie na studiach podyplomowych
§4

  1. Warunkiem wznowienia studiów podyplomowych jest uregulowanie opłaty za kształcenie na studiach podyplomowych ustalane w drodze zarządzenia Rektora UZ na dany rok akademicki.
  2. Student wznawiający studia podyplomowe wnosi opłatę za powtarzanie zajęć i zajęcia wynikające z różnic programowych w wysokości wyliczonej na podstawie iloczynu procentowego udziału liczby godzin, które będzie realizował do ogólnej liczby godzin i wysokości opłat za semestr, na którym przedmiot przypisany jest w planie studiów.
  3. O wysokości i terminie opłaty uczestnik wznawiający studia podyplomowe zostaje poinformowany w decyzji o wznowieniu, wydanej przez Dziekana WBAiIŚ.
  4. W przypadku nieuregulowania opłaty uczestnik studiów podyplomowych zostaje skreślony z listy słuchaczy.

 

Postanowienia końcowe
§5

Zasady dotyczące toku studiów podyplomowych na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz związane z nimi prawa i obowiązki uczestnika studiów podyplomowych reguluje odrębna Uchwała Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

rekrutacja.png
Rekrutacja
Więcej
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18